Kubki reklamowe w marketingu inwestorów fińskich

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa czy jakiejkolwiek innej instytucji jest promocja i marketing. Są one niezbędne, ponieważ w praktycznie wszystkich branżach panuje obecnie bardzo silna konkurencja, a więc firmy muszą walczyć o klienta. Natężenie działań reklamowych różnych rodzajów na rynku skutkuje jednak tym, że bardzo wielu klientów nie jest skłonnych korzystać z reklamowanych ofert, bo są nimi w pewnym sensie znudzeni. To natomiast powoduje, że reklamodawcy muszą szukać innowacyjnych form reklamy. Wszystko powyższe dotyczy również inwestorów zagranicznych w Polsce, m. in. pochodzących z Finlandii. Przedsiębiorstwa te wykorzystują w marketingu m. in. gadżety reklamowe.

Gadżety reklamowe to przedmioty przyciągające uwagę potencjalnych klientów atrakcyjnym wyglądem i innymi walorami, jak specjalne funkcje, dodatki czy dobry smak – w przypadku produktów spożywczych. Jako przykład takich gadżetów podać można kubki reklamowe. Firmy fińskie używają ich w marketingu bardzo chętnie ze względu na fakt, że mają zastosowanie praktyczne w życiu każdego z nas.

Co ważne, kubki reklamowe nadają się idealnie do rozdawania. Są małe, lekkie, a ludzie chętnie je przyjmują, jako prezent. Daje to największą skuteczność, bo gadżet powinien być darmowy, jeśli ma odnieść dobry skutek. Firmy fińskie wiedzą o tym dobrze, dlatego właśnie na dystrybucję wybierają miejsca regularnie uczęszczane przez dużą liczbę ludzi. Jakie to konkretnie miejsca? Np. główne skrzyżowania miast, pobliża zabytków miejskich, okolice dworców i przystanków (ważne punkty komunikacyjne), ale także miejsca, gdzie ludzie spędzają wolny czas. Tu wymienić można centra handlowe, place zabaw czy parki. W tych miejscach zawsze jest możliwość pozyskiwania wielu nowych klientów, do czego inwestorzy fińscy dążą z całą mocą.

Jeszcze inną metodą związaną z gadżetami reklamowymi (na przykładzie kubków) jest rozdawanie ich w siedzibach firm. Dołącza się te gadżety do zakupionych towarów lub usług. W takiej sytuacji kubki reklamowe stanowią rodzaj podarunku czy też zachęty dla klientów korzystających lub planujących skorzystać z oferty firmy. Jest to stosowane szczególnie w przypadku sklepów i innych punktów handlowych. Ale fińscy inwestorzy to także firmy działające w innych niż handel branżach.  Tego rodzaju prezenty, jak pokazuje praktyka, podnoszą wyniki sprzedaży bardzo wyraźnie, o czym inwestorzy z Finlandii bardzo dobrze wiedzą.